Kavitasyon, cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklerine dayanan bir yöntemdir. Bölgesel yağlanma ve selülit tedavisinde kullanılır. Kavitasyon sisteminin yağ dokusu üzerinde yarattığı etki yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek yağların yapısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitlerine parçalanarak lenf yolları sayesinde ortamdan uzaklaştırılır. İlk uygulamada yağlı alanın kalınlığına göre 2-10 cm. arası incelme görülebilir.

Kavitasyon uygulamaları muhakkak diyetisyen kontrolünde kişiye özel yağsız diyet programları ve sıvı alımıyla takip edilmelidir. Uygulamalar tedaviyi görecek kişinin durumuna göre 8-10 seans aralığında haftada 1 veya 2 kez olabilir.

Ultrason teknolojisi son yıllarda kozmetik ve estetik amaçlı olarak geniş uygulama alanına sahip olmuş olan kavitasyon tüm dünyada kendini kanıtlamış güvenli bir teknolojidir. Uygulamalar kadın-erkeklerde bel, karın ,göbek, kalça ve kollardaki çözülemeyen depo yağlarda ve selülit sorununda kullanılabilir.

Uygulamalarda ağrı yada acı hissedilmez.Seanstan sonra günlük yaşama devam edilir. Sadece kulakta vızıltı şeklinde ses işlem süresince duyulur. İşlem bitince kesilir.