izmir-bay-bayan-lazer-epilasyonBay ve Bayan Alexandrite Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon uygulması istenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yoludur. Lazer epilasyonda kullanılan lazer ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir. Soğutma sistemli lazer tekniği ile yapılan lazer epilasyon ile lazer ısısı cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eden ısıya dönüşür.

Lazer dalga boyları lazer epilasyonda tedavi seçeneklerinin kullanımını belirler.  Türk insanının çok koyu olmayan ten rengi ve koyu renk kıl yapısı 755 nm dalga boyunda Alexandrite lazer epilasyon kullanımını ön plana çıkartır. Kullanım istatistikleri incelendiğinde Alexandrite lazer epilasyon cihazları FDA (Amerika Gıda ve İlaç Dairesi) onayı taşıması ve gelişmiş soğutma sistemlerine sahip olmaları açısından diğer yöntemlere göre oldukça güçlüdür. Ayrıca; kalıcı olması, yok denecek kadar az acı oluşturması, kısa sürede büyük alanlarda uygulanabilmesi ve özel bakım gerektirmemesi üstün özellikleridir.
Alexandrite sistemli cihazlar  gelişmiş ayar mekanizmaları sayesinde  etkili ve güvenli doz seçilebilir, hava soğutma sistemi ile acısız ve konforlu epilasyonu sağlar ki bu yüzden  EPİLASYON Lazeri ödülünü almıştır.

Lazer Epilasyon Hakkında Merak Edilen Sorular?

Lazer Epilasyon Güvenli midir?

Tıbbın önemli teknolojik buluşlarından biri olan lazer son 30-40 yıldır gelişerek birçok alanda (göz ameliyatlarından diş dolgusuna kadar) güvenle kullanılmaktadır.Bu kullanım alanlarından biri de lazer epilasyondur. Lazerin ürettiği enerji belli bir dalga boyunda ışıktan oluşmaktadır. Cilde zarar vermeden geçerek kıl köküne ulaşan bu ışık vücutta herhangi bir artık bırakmaz. FDA onayı bile olabilen lazer epilasyon cihazları dünyanın birçok gelişmiş ülkesinde kullanılmaktadır.

Lazer Epilasyonda  Neden Tek Uygulama Yeterli Değildir?
Kıllarımız vücudumuzda 3 ayrı safhada bulunur. Vücut yüzeyinde görünen kıllarımızın haricinde cildimizin altında değişik evrelerde bulunan kıllar mevcuttur. Lazer epilasyon işlemi sırasında ancak görünen kılların işlem altına alınabilmesi seans çokluğunu gerektirmektedir.

Lazer Epilasyon Uygulamaları Kaç Seans Sürer?
Lazer epilasyon tedavisi kıl rengi, deri rengi, yaş gibi faktörlere bağlı olarak vücut bölgesinde ortalama 6-8, yüzde ve kolda ortalam 10 ve üzeri  seansta tamamlanmaktadır. Bu süreçte kişiye bitme garantisi verilmez. Seans aralıkları ise vücut kıl döngüsü ile ilgili olarak 4-6 hafta aralıklı olmalıdır.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanır?

Lazer epilasyon gelişim çağını tamamlamış ve koyu renk kıla sahip bayan erkek herkese uygulanabilir.

Lazer Epilasyon Vücutta Her Bölgeye Uygulanır mı?

Lazer epilasyon  göz çukuru yani kaşların altında kalan kısım hariç olmak üzere vücudun heryerinde  uygulanabilir.

Lazer Epilasyon Tedavisi Süresi Ne Kadardır?

Kullanılan cihazların özelliğine göre değişmekle birlikte alexandrite lazerde yüz seansları 10-15 dakikada , bacaklar ve erkek sırtı gibi bölgeler  30-40 dakika  arası gibi kısa sürelerde tedavi edilir.

Tedavi sürecinde acı hissedilir mi?

Cihazların üstün soğutma mekanizmaları sayesinde acı hissi minimuma inmekte, seanslar daha konforlu geçmektedir.

Lazer Epilasyon Sonrasında Cilt Nasıl Olmaktadır?

Lazer epilasyon sonrasında cilt üzerinde, birkaç saat içerisinde geçmek üzere hafif bir güneş yanığına benzeyen bir yanma hissi oluşabilir.

Lazer Epilasyon Öncesi ve Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?
Tedaviden iki hafta öncesi ve sonrasına kadar solaryuma girilmemeli veya güneşlenilmemelidir. Tedavi uygulanan bölgeye seans aralarında ağda, ip, cımbız gibi kökten tüyleri alma işlemleri uygulanmamalıdır.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Uygulaması

Erkek estetiğinde en fazla ilgi gören konuların biriside istenmeyen tüylerden kurtulmak. Özellikle erkeklerin rahatsız olduğu bölgeler; elmacık kemiği, kaş arası, ense, boyun, kol, erkek koltuk altı, erkek özel bölge(genital),  omuz, sırt, göğüs ve bacak bölgelerindeki kıllardan oluşuyor. Günümüz koşullarında erkekler, istenmeyen tüy ve batıklardan kurtulmak için lazer epilasyon tedavisine büyük ilgi göstermektedirler.

Erkekler, lazer epilasyon uygulamalarında kadınlara göre büyük avantaja sahiptirler. Kalın kıl kökleri, lazer ışınının enerjisinden daha fazla etkilendiğinden, işlem kıl köküne daha fazla tahribat yapmaktadır. Buna bağlı olarak erkek hastaların tedaviye hızlı cevap verdiği söylenebilir.

Lazer epilasyon yöntemi ile ortalama 5-6 seans gibi bir süreçte kıl kökleri tahrip edilerek tüylerin yok edilmesi hedeflenir. Kişi seyreltilmesini istiyorsa, uygulama 2 veya 3 seans yapıldıktan sonra bırakılarak kılların seyreltilmesi ve daha zayıf hale getirilmesi mümkündür.

(*) Daha Fazla Detaylı Bilgi İçin ERKEK BAKIM Sayfamızı Ziyaret Edebilirsiniz.

http://erkek-lazer-epilasyon.com/