Velashape, selülit tedavisindeki uygulanan, Bi-Polar Radyofrekans (RF), infrared enerji, negatif basınç ve doku manipülasyonu tekniklerini bir arada bulunduran uygulamadır.

Velashape nasıl etki eder?

Velashape  etkinliği sağlayan 4 teknoloji bir arada kullanılır.

1- Kızıl ötesi optik enerji

2- Bipolar radyofrekans

3- Vakum

4- Mekanik masaj

Velashape kızıl ötesi optik kaynağı sayesinde derinin üst tabakasını koruyarak 5 mm altına kadar ısınma sağlar. Radyofrekans ise derinin 5-15 mm altındaki yağ tabakasına dek inen bir ısınma sağlar. Oluşan derin hipertermi ile (derin ısınma) oksijenin hücrelere geçiş oranı 2 katına çıkar. Yağ hücrelerinde oksijen konsantrasyonu artar. Böylece yağ hücre metabolizması hızlanır. Sonuç olarak yağ hücre sayısı azalır çapları küçülür. Velashape  ile hem vakum hem de mekanik masaj uygulaması olmaktadır. Vakum masajla kan dolaşımı hızlanırken, mekanik masaj etkisi ile hücreler arası biriken sıvı lenf akımına doğru yönlendirilmiş olur. Lenf akımı hızlandığından bölgesel incelme olur ve deri yüzeyi pürüzsüzleşir.

Velashape, bacaklar, üst kol, karın, bel, yan yağlar, yüz, boyun bölgelerine uygulanabilir. Uygulama esnasında ağrı, acı olmaz, sonrasında morarma gelişmez.

Ortalama haftada bir olmak üzere 4-8 seanslık uygulama yeterlidir.

VelaShape Uygulaması Sonrası;

-Çapta küçülme

-Bölgesel incelme

– Vücut şekillendirme

– Cilt sıkılaştırma

– Bölgesel kan dolaşımında iyileşme

– Cilt dokusunu iyileştirme

– Minör kas ağrılarında

VelaShape Hangi Bölgeler Uygulanır;

– Bacaklar ve basen

– Üst kol

– Bel ve yan bölge

– Karın

– Yüz ve boyun