Temiz ve bakımlı olmak, modayı takip etmek son zamanlarda bayanlara özgü bir durum olmaktan çıkmıştır. Bunda değişen hayat koşullarının etkisi büyüktür. Ayrıca belirtmek gerekirse, artık erkekler bakım konusunda çok daha bilinçli oldukları görünüyor. İş hayatındaki koşullarda erkeklerin kendilerine bakmalarını ve fit görünmelerini gerektirir kılmıştır. Bunların yanında kadınlarda erkeklerin kendilerine bakmalarına son derece önem veriyor. Sonuç olarak erkekler de bakımlı olmak zorundadır diyebiliriz. Sizler için erkek bakımında belli başlı detayları sıralayalım…

Erkeklerde Cilt Bakımı

Etkileyici ve sağlıklı bir görüntü için atılacak ilk adımınlardan biriside temiz ve bakımlı bir cilt. Bunun için yapılacak profesyonel yoğun cilt uygulaması ve doğru ürünler cildi daha canlı ve parlak gösterecektir.

Her Erkeğin Kabusu Saç Dökülmesi

Testesteron hormonu, genetik olarak yatkınlığı olan kişilerde, erkek tipi saç dökülmesi dediğimiz saçın ön kısmında açılmaya neden olur. Dökülme otuzlu yaşlarda kendini belli eder. Genetik faktörlerin yanında yetersiz beslenme, kullanılan ilaçlar ve stresin de dökülmede arttırıcı rolü vardır. Kimyasal maddelerin saça çok fazla uygulanması dökülmeyi arttırıcı diğer sebeplerdir. Erkek tipi dökülme medikal ve cerrahi yöntemlerle tedavi edilir. Bunlar;  Saç mezoterapisi, saç prp, dermaterapi ve saç ekimidir.

Erkeklerde İstenmeyen Kıllar

Erkek estetiğinde en fazla ilgi gören konuların biriside istenmeyen tüylerden kurtulmak. Özellikle erkeklerin rahatsız olduğu bölgeler; elmacık kemiği, kaş arası, ense, boyun, kol, erkek koltuk altı, erkek özel bölge (genital), omuz, sırt, göğüs ve bacak bölgelerindeki kıllardan oluşuyor. Günümüz koşullarında erkekler, istenmeyen tüy ve batıklardan kurtulmak için lazer epilasyon tedavisine büyük ilgi göstermektedirler.

Erkeklerde Aşırı Terleme

Ter bezleri sayısı erkeklerde kadınlara göre daha fazladır. Fazla salgılanan ter, kişiyi rahatsız etmenin yanında bakteri ve mantar enfeksiyonu gelişimine zemin hazırlar. Terin azaltılması amacıyla ile uygulanan yöntemlerden biriside Ter Botoks uygulamasıdır.

Erkeklerde Anti-Aging (Cilt Yenileme)

Derin çizgilerin ortadan kaldırılması için botoks, dolgu enjeksiyonu ve iple yüz ve boyun asma uygulamalarına başvurulabilir. Botoks ve dolgu kişinin günlük yaşamını etkilememesi ve kısa sürede yapılması açısından tercih edilmektedir.

Erkeklerde Fazla Kilo

Erkekler kadınlara göre kilo verme konusunda daha şanslıdır. Çünkü erkeklerin kas kütlesi kadınlara göre daha fazladır ve bu yüzden metabolizmaları daha hızlı çalışır. Haliyle hızlı çalışan metabolizma daha hızlı kilo verir. Doktor ve Diyetisyen Kontrolünde doğru beslenme programı kişiyi hedeflenen ideal kiloya ulaştırır.