Dermapen (Fraksiyonel Mikro İğneleme Sistemi ) Nedir?

İğnelerin 90 derece açı ile cilde uyumu sayesinde minimum cilt hasarı yaratır ve cilt yenilemede en etkili yöntemdir. Otomatik yüksek hızlı fonksiyonu sayesinde  efektif sonuçlar ağrısız elde edilmektedir.

Dermapen (Fraksiyonel Mikro İğneleme Sistemi) Uygulama Alanları

– Cilt sıkılaşma ve cilt yenileme (Yüz, el, boyun)

– Akne ve yara izleri tedavisi

– İnce çizgiler ve kırışıklık tedavisi

– Selülit ve çatlak tedavisi

– Saç dökülmesi

Dermapen ile Dermaroller Arasındaki Fark

Dermaroller yöntemi ile tedavi prensibi aynıdır. Her ikisinde de derinin üst tabakasına zarar vermeden mikrokanallar oluşturur. Dermaroller yönteminde dönen, silindirik bir tambur üzerinde iğnelerden oluşan mekanik bir cihaz deriye uygulanır. Dermapen de; ise küçük motoru sayesinde çok hızlı bir şekilde  içeri-dışarı hareket eden ince iğneleri ile uygulama bölgesinde tedavi imkanı sağlar. Kişinin ihtiyacına göre seans esnasında uygulama derinliği istenildiği gibi ayarlanabilir.

DERMASTAMP (Gençlik Kalemi)

Dermastamp Nedir?

DermaStamp;  cildin içinden ve dışından yenilemeye çalışan ajanların tek bir cihazda toplanmasından oluşan; mikrobermabrazyon ve mezoterapi sentezi bir uygulamadır.

Kalem ucuna benzeyen Dermastamp cihazında boyu 0,5 mm-2,5 mm arasında değişen iğneciler vardır, boyu uygulamanın kişinin ihtiyacına göre seçilir. Bu iğnelerle dermabrazyon etkisi için cilde saniyede 50 ila 150 vuruş yapılır. Vuruş sayısı da yine cildin ihtiyacına göre belirlenir.

Cildin ihtiyacı olan nem sağlayan, leke karşıtı ya da anti-aging ürünler dermastamp’in ürün haznesine konur ve aynı anda cilde verilerek etkinin artırılması sağlanır.

Dermastamp’in cildin görünen yüzünü uyararak yenilemeyi hedefleyen yöntemlerden farkı; cildi içeriden destekleyen mezoterapi uygulamalarının etkisini de aynı anda sunabilmesidir. İğne boyu ve vuruş sayısından sonra, cilde verilecek ürünler de kişinin ihtiyacına göre bir kokteyl oluşturularak protokol tamamlanır ve dermastamp ile cilde yedirilir.

Dermastamp’in bir başka farkı ise nano teknoloji ile üretilmiş, leke giderme, kırışıklıkları hafifletme, mor halkaları ve ödemleri azaltma vb. özellikteki ürünlerle uygulamanın güçlendirilmesidir. Bilindiği üzere dışarıdan verilen vitamin, hyalüronik asitlerle cildin güçlenmesi, cilt bariyerinin kuvvetli oluşundan ötürü sınırlı bir başarı sağlar. Dermastamp ile açılan küçük kanallardan derinin alt tabakalarına kadar ulaşan büyüme faktörleri, bitkisel kök hücre ekstreleri, vitamin ve serumlar Gençlik Kalemi Dermastamp’in başarısını ve sonuçların kalıcılığını artırır.

Dermastamp nerelerde kullanılır?

Akne izlerinin giderilmesinde

Lekelerin giderilmesinde

Hafif-derin kırışıklıkların görünümünün azaltılmasında

Geniş gözenekli deride gözeneklerin sıkılaştırılmasında

Cilt Çatlaklarının hafifletilmesinde

Saç dökülmesinin azaltılmasında

Yanıklardan sonra oluşan skarların hafifletilmesinde

Selülitlerin görünümünün azaltılmasında