izmir-iple-yuz-asmaAmeliyatsız İple Yüz ve Boyun Germe (İple Yüz ve Boyun Asma)

Son zamanlarda uygulanmaya başlanan; Ameliyatsız iple yüz ve boyun germe uygulaması ameliyatsız askı yöntemi olarak tanımlanabilmekte olup, tüm dünya’da uygulama sıklığı giderek artmaktadır. Ameliyatsız iple yüz ve boyun germe uygulamasında çok ince iğneler içine yerleştirilmiş PDO (polydioxanone) isimli vücutta eriyebilen ameliyat ipine benzer yapıdaki iplikler kullanılır; kırışıklık ve sarkma olan cilt bölgelerinde, bu ipler iğneler vasıtasıyla cilt altına yerleştirilir. Cilt altına yerleştirilen bu iplikler herhangi bir yan etkiye sebep vermeden, uygulanan bölgede mikro kan dolaşımı arttırır, tamir mekanizmaları harekete geçer ve kollagen üretim uyarısı olur. Aynı yöntem ile kaşlar da istenilen ölçüde kaldırılabilir, uygun hastalarda boyun derisinin gerdirilmesi de yapılabilir.

Bu yöntemin hiçbir zaman bir yüz germe operasyonuna alternatif olmadığını belirtmek gerekir. Cildinde çok fazla sarkma olan vakalarda uygulanamaz, bu hastalarda cerrahi yöntemle yüz germe ameliyatının uygulanması gerekir.

Ameliyatsız İple Yüz- Boyun Germe, Kaş Kaldırma Kimlere Uygulanabilir?

Özelikle orta yüz bölgesinde sarkma ve buna bağlı olarak burun-dudak kıvrımında derinleşme, göz altı bölgesinde çukurlaşma, yanakta çökme, kaşlarda düşme ve alt  çene bölgesinde sarkmaları olan, cilt dokusu çıkarılmasına fazla ihtiyacı olmayan, cerrahi yüz germe operasyonu istemeyen, yapılacak işlemden beklentileri gerçekçi olan kişilere uygulanabilir.

Kullanım Alanları

– Nasolabiel Fold

– Çene Çizgisi

– Kaş Kaldırma

– Gözaltı Torbaları

– Çene Altı

– Kazayakları

– İndian Fold

– Alın ve Boyundaki Derin Kırışıklıklar

Ameliyatsız İple Yüz- Boyun Germe, Kaş Kaldırma Avantajları Nelerdir?

–  Çok kısa bir süre içinde yüz germe uygulaması

–  İpler kendiliğinden çözümlene bilir ve zararsızdır.

–  Kolajen (büyüme faktörü içeriyor) üretimini aktive eder.

–  İnce kırışıklıkları giderir.

–  Basit ve güvenlidir.

–  Anında iyileşme sağlanır.

–  Lokal anestezi altında uygulanır.

–  İz bırakmaz.

–  İstenirse uygulama tekrarlana bilir.